Güvenli Videoları Sunan Uygulama
Lella Kids psikologların onayladığı güvenli videoları sunuyor ve çocuklar eğlenerek öğreniyor.
4 yaşındaki yeğenim Eymen, çok fazla video izliyordu. Yemek yerken, yolculuklarda hatta oyuncakların arasında bile... İzlediği videolardan yeni şeyler öğreniyor, konuşmaları taklit ediyordu hatta kendi kendine ingilizce kelimeler öğrenmesi bizi çok mutlu ediyordu. Fakat gözükmeyen bir tehlike vardı. Bir gün videolarda kesici aletlerin ne işe yaradığını, insanlara zarar vermek için nasıl kullanıldığını anlatmaya başladı. Gözlemledik ki şiddet eğilimi çok arttı. Biz de izlediği videoları izlemeye ve takip etmeye başladık. En başta hiçbir zararının olmadığını düşündüğümüz videolar bir kaç dakika sonra şiddet ve pornografik içeriklere dönüştü, videolarda şiddet, zorlama ve çocuk psikolojisine uygun olmayan içerikler vardı. Uygun videolardan oluşan bir playlist oluşturduk ve Eymen'i kötü videolardan korumaya çalıştık fakat playlistten çıkıyor ve önerilen videolar yüzünden yine kötü videolarla karşılaşabiliyordu. Biz de ona tamamen güvenli videolardan oluşan bir uygulama sunmak için Lella'yı kurmaya karar verdik.

Selen Koç
Kurucu Ortak
Neden Lella Kids?
2-7 yaş arasındaki çocukların gelişimleri çok önemli. Bu yaş grubunun rol modelleri gözlemleri sonucunda çok hızlı bir şekilde değişiyor. Türkiye'de 2-7 yaş arasındaki çocukların %70'i video izliyor. Peki hangi videoları izliyor? Bu videolardan nasıl rol modelleri gözlemliyorlar? Neler Öğreniyorlar? Biz çocukların bu hassas zamanlarında ebeveynlerine yardımcı olmak için psikologların onayladıkları videoları sunan bir uygulama geliştirdik. Çocukları içeriği zararlı videolardan koruyarak onlara eğitim hayatları için destek olacak videoları sunuyoruz. iSTEAM ve 12 Değerler Eğitimi'ni destekleyen videolarımızı sunuyor ve ebeveynlere çocuklarının uygulama içerisinde geçirdiği vakit ile ilgili rapor - analizler sunuyoruz.
Neden Güvenli?
1. Aşama: Psikoloji ekibimiz, tüm videoları tek tek izliyor ve güvenli video havuzuna 18 aşamadan geçirerek gönderiliyor.
2. Aşama: Uzman Psikologlar, videoları kazanımlarına göre ayırıyorlar ve yaşa uygun bir şekilde paylaşıyorlar.
3. Aşama: Uzaydayken bile içiniz rahat! Uygulamamız sayesinde çocuklar psikologların onayladığı videoları izlerken yeni şeyler keşfediyor ve yaşına uygun kazanımları ediniyorlar. :)
Videoların İçeriği Neye Göre Seçiliyor?
Çocukların gelişimi, yeni şeyler öğrenmesi çok önemli. Bunun yanında çocukların paylaşmayı, sevmeyi, hoşgörüyü yani değerlerini öğrenmesi çok daha önemli. Bu yüzden videolarımızın tamamında iSTEAM ( Meraklı, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematiği geliştirmeye yönelik videoların sunulması) ve 13 Değer'in (Sevgi, Saygı, Dürüstlük, Adalet, Hoşgörü, Farklılıklara saygı, Yardımseverlik, İşbirliği, Sorumluluk, Özgürlük, Mutluluk, Barış, Alçakgönülük) desteklendiği içerikler yer alır.
Made on
Tilda